Világ MTI 2017. október. 03. 08:33

Felfoghatatlannak tartják az ausztrálok, ami a maláj utasszállítóval történt

1046 nap alatt sem találták meg a gépet. A keresést januárban fejezték be.

Mélységes sajnálatukat fejezték ki, és felfoghatatlannak nevezték az ausztrál hatóságok keddi zárójelentésükben a Malaysia Airlines maláj légitársaság MH370-es 2014-ben eltűnt járata utáni kutatás sikertelenségét.

"Az MH370-es szerencsétlenségének okai bizonyossággal nem állapíthatóak meg, amíg a repülőgépet meg nem találják" – olvasható az Ausztrál Közlekedésbiztonsági Hivatal (ATSB) által megfogalmazott dokumentumban.

"Szinte felfoghatatlan és társadalmilag bizonyosan elfogadhatatlan a modern repülés korszakában..., hogy egy nagy utasszállító eltűnjön, és a világ ne tudjon róla, mi történt a repülőgéppel, valamint utasaival" – teszi hozzá a jelentés.

A Malaysia Airlines maláj légitársaság MH370-es, Pekingbe tartó járata 2014. március 8-án tűnt el 239 emberrel a fedélzetén röviddel az után, hogy felszállt a malajziai fővárosban, Kuala Lumpurban. Feltételezések szerint az eredeti útvonalról letérve, az Indiai-óceán déli részén zuhant le. A repüléstörténet egyik legnagyobb misztériumaként tartják nyilván az esetet.

Ausztrália, amely a víz alatti keresést vezette, valamint Malajzia és Kína januárban függesztette fel – az utasok hozzátartozóinak tiltakozása ellenére – az utasszállító roncsai utáni sikertelen kutatást, amely mintegy 200 millió ausztrál dollárt (41,5 milliárd forint) emésztett fel. Az ATSB keddi jelentésében részletezte a gép megtalálására indított, de kurdarccal járt 1046 napos kutatómunkát.

Malajzia ugyanakkor augusztusban közölte, hogy ajánlatot kapott a kutatómunka folytatására az Ocean Infinity nevű magáncégtől, amely a tengerfenéki keresésre szakosodott.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.