Világ MTI 2017. szeptember. 01. 07:25

Putyin leírta, mit kellene kezdeni Észak-Koreával

Az orosz elnök szerint csak a tárgyalások vezethetnek eredményre, méghozzá olyanok, amelyekhez nem támasztanak előfeltételeket.

Észak-Korea jelentette nukleáris fenyegetést nyomásgyakorlással, háborús és sértő szólamokkal biztosan nem lehet megoldani – véli friss újságcikkében Vlagyimir Putyin, aki úgy látja, hogy a Koreai-félszigeten az utóbbi időben kiéleződött helyzet "egy nagyszabású konfliktus határán egyensúlyoz".

Emlékeztetett, hogy Peking és Moszkva útitervet dolgozott ki a helyzet átfogó rendezésére, amelynek keretében elősegítenék a feszültség fokozatos enyhítését, valamint kialakítanák a tartós béke és biztonság mechanizmusát. A dokumentum ugyanakkor kizárja erő vagy fenyegetés alkalmazását, a rendezést pedig politikai-diplomáciai úton, előzetes feltételek nélküli párbeszéddel valósítaná meg.

Az orosz elnök cikkében javaslatot tett a BRICS-tagországoknak (Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika), hogy dolgozzanak ki közös szabályokat a nemzetközi információs biztonság tárgyában, és felvetett egy erről szóló kormányközi megállapodást is.

Putyin Szíriáról azt írta, hogy az ottani helyzet javulásának előfeltételei előálltak. "A terroristákra masszív csapást mértek, emellett meg lettek teremtve a politikai rendezés előfeltételei, valamint a szíriai nép visszatérésének lehetősége a békés élethez" – tette hozzá. Hangsúlyozta: folytatni kell ugyanakkor a terroristák elleni küzdelmet Szíriában és más országokban is.

Az orosz államfő cikkében méltatta a BRICS-tagállamok közötti konstruktív együttműködést, amely – fogalmazott – egy igazságosabb multipoláris világrend létrehozását célozza, ahol minden országnak egyenlő lehetősége van a fejlődére. "Oroszország szorosabb külpolitikai egyeztetést szorgalmaz a BRICS-országok között, különösen a világszervezetben és a G20-ak csoportjában, de más nemzetközi struktúrákban is" – emelte ki Putyin.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.