A Háárec szerint Izrael csak enyhén tiltakozott, és elfogadta a "gyenge magyarázatot" azzal kapcsolatban, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök kivételes államférfiúnak nevezte "a nácikat segítő Horthy Miklós kormányzót", nem akarta ugyanis megzavarni Benjámin Netanjahu két és fél hét múlva esedékes budapesti látogatását.
A lap ismertette a Jad Vasem, az izraeli holokauszt-emlékmúzeum Horthyval kapcsolatos, Izraelben hivatalosnak tekinthető álláspontját. Eszerint Horthy antiszemita politikát követett, az évek során számos zsidóellenes törvényt fogadott el, Adolf Hitler szövetségese volt, és a második világháború idején együttműködött a nácikkal.
A Háárec szerint Orbán Viktornak a 2018-as választást megelőző, "szélsőségesen nacionalista és rasszista kampánya részeként" hangzottak el a Horthyról szóló szavak, hogy megelőzzék pártja szavazóinak átpártolását a Jobbikhoz.
A lap emlékeztet arra, hogy a magyar kormányfőnek közeli tanácsadója volt Arthur Finkelstein amerikai politikai tanácsadó, aki 1996 és 1999 között az izraeli Likud párt és Benjámin Netanjahu kampányát is segítette, majd tevékeny részese volt a Likud és a Jiszrael Bétéu (Izrael a Hazánk) párt közös, 2013-as kampányának.
A Háárec arra is utalt, hogy Orbán Viktor kijelentéseit bírálta a magyar zsidó hitközség, a világ zsidóságát képviselő ernyőszervezet, a World Jewish Congress (WJC), valamint a washingtoni Holokausztmúzeum.
Akadtak olyanok is, akik Orbán Horthyról tett kijelentéseit nem említve ugyan fontosnak tartották megvédeni a magyar kormányfőt, a szóban forgó rabbik nyilatkozatát a New York-i magyar főkonzulátus publikálta. Megpróbáltunk utánajárni, kik is ezek a rabbik, de nem jártunk sikerrel, ahogy a Szombat című budapesti zsidó folyóirat sem.