Világ hvg.hu 2016. szeptember. 23. 14:16

Southamtpon vezetése külön is kiborult a no-go propagandán, nyilvános bocsánatkérést követelnek

Pártoktól független, nemzeti ügyet csináltak az Orbán-kormány népszavazási "tájékoztató" füzetéből Southamptonban. A no-go zónának titulált dél-angliai város vezetői egy emberként nevezték abszurdnak a kék szóróanyag állításait, és arra szólították fel a magyar államot, hogy nyilvánosan ismerje el hibáját.

Felháborodva utasították vissza a magyar kormány állításait az angliai Southampton vezetői az után, hogy a kormány népszavazás előtti kampányfüzetében a dél-angliai város is no-go zóna bélyeget kapott.
Az ügyről beszámoló helyi Daily Echo felidézi: a 18 oldalas kiadványban, amelyet magyar háztartások millióinak postázták ki, azt állítják, hogy Southampton (és más európai városok) egyes részei a bevándorlás következében no-go zónává vált, ahol a jogállami normák már nem érvényesülnek.
Royston Smith helyi tory képviselő azt követeli, hogy Magyarország nyilvánosan kérjen bocsánatot. Emlékezetes, a no-go térkép miatt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek voltak nehéz percei a BBC kedd esti műsorában, majd a brit külügy is nemtetszésének adott hangot. Az érintett nagykövetségek közül egyedül a belga nem reagált, a német, a francia, a svéd és az angol értetlenségének adott hangot a 444 kérdésére.
A southamptoni Smith úgy fogalmazott, "nem is lehetne távolabb a valóságtól, amit a városról állítanak", Southamptonban valóban sok bevándorló él, de az integráció nagyrészt zavarmentesen zajlik és zajlott, no-go zónák pedig nincsenek a városban. "A magyar kormány állításai teljesen elfogadhatatlanok."
Southampton
Flickr / Creative Commons

A városi tanács ellenzékének vezetője, Jeremy Moulton is elítélte a kvótanépszavazási szóróanyag állításait "vérlázítónak és pontatlannak" nevezve azokat. A leírás távolról sem emlékeztet Southamptonra – tette hozzá.
Alan Whitehead munkáspárti képvselő szerint az abszurd állítások arról tanúskodnak, hogy a készítő "totális tévedésben" van az Egyesült Királysággal kapcsolatban.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.