2016. február. 17. 08:14 MTI Utolsó frissítés: 2016. február. 17. 09:06 Világ

Kína rakétavédelmi rendszert telepített a Dél-kínai tengerre

Műholdfelvételeken jól kivehető, hogy Kína kétütegnyi, lokátorvezérelt, 200 kilométeres hatótávolságú légvédelmi fegyverzetet telepített a vitatott hovatartozású Junghszing (Woody) szigetre.

A tajvani védelmi tárca szerdán megerősítette, hogy Kína föld-levegő rakétaütegeket telepített a közigazgatása alá tartozó, de Vietnam által is követelt egyik dél-kínai-tengeri szigetre – számolt be a hongkongi South China Morning Post című napilap. Az ezzel kapcsolatos első hírt kedden az Egyesült Államokban közölték.

David Lo dandártábornok, szóvivő a tény közlésén kívül nem bocsátkozott további részletekbe, csupán annyit tett hozzá, hogy Tajvan figyelemmel kíséri a fejleményeket.

A jelentések szerint műholdfelvételeken jól kivehető, hogy Kína kétütegnyi, lokátorvezérelt, közepes hatótávolságú légvédelmi fegyverzetet telepített a Junghszing (Woody) szigetre. A kínai Sz-300-asként is emlegetett HQ-9 nevű légvédelmi rakétarendszer 200 kilométeres hatótávolságú, ütegenként nyolc indítóállomása egyidejűleg 32 rakétát képes elindítani.

Az amerikai Fox News hírcsatorna keddi hírei szerint Junghszing partjain a február 3-i műholdfelvételeken még nem voltak láthatók a február 14-ére már telepített fegyverek.

Bill Urban, az amerikai védelmi minisztérium szóvivője nem kommentálta a hírszerzői értesüléseket, de jelezte, hogy nagy figyelemmel kísérik az ügyet.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. február. 17. 12:36

Nemzetközi hekkercsoport törte fel a Nemzeti Régészeti Intézet szervereit, érzékeny tervekhez juthattak hozzá

Hekkerek blokkolták a Nemzeti Régészeti Intézet szervereit – tudta meg a HVG. Nem tudni pontosan, milyen szerverekhez férhettek hozzá, az intézetnél jelenleg az adatok visszaállítása zajlik. Az biztos, hogy a munkatársak nem tudnak dolgozni, állnak a régészeti feltárások és így azok a beruházások is, amelyek megkezdéséhez előzetes feltárásokra van szükség.