2015. szeptember. 04. 13:17 MTI Utolsó frissítés: 2015. szeptember. 04. 14:05 Világ

Vonatpótló civil konvoj Bécsből: kétezren csatlakoztak a Facebookon

Eddig mintegy kétezren csatlakoztak a Facebookon ahhoz a kezdeményezéshez, amelynek értelmében osztrák önkéntesek szállítanák a Magyarországon rekedt menekülteket Budapestről Ausztriába.

"Az Európai Unióhoz és a politikai felelősökhöz intézett felhívások ideje lejárt, most már cselekednünk kell" – közölték a Budapest Bécs Konvoj - Vonatpótló a Menekülteknek (Konvoi Budapest Wien - Schienenersatzverkehr für Flüchtlinge) elnevezésű akció szervezői.

A tervek szerint az első magánautók és buszok a bécsi Prater stadion parkolójából indulnak vasárnap délelőtt, hogy "annyi menekültet szállítsanak Budapestről Bécsbe, és ha lehetséges Németországba, amennyit csak lehetséges" – írta bécsi jelentésében az AFP francia hírügynökség.

A szervezők szerint ezzel az akcióval akarják az embereket biztonságba helyezni. A csoport közleményében az áll, hogy a kezdeményezés címzettjei magánemberek, segélyszervezetek, civilszervezetek, busz- és taxitársaságok, valamint szakszervezetek, mindazok, akik további járművekkel támogatni tudják a konvojt. 

"Magyarország megakadályozza, hogy a menekülők érvényes jeggyel a biztonságos vasutat válasszák, Ausztria, Németország és az unió pedig tétlenül nézi, hogy az emberek Budapest utcáin ellátás nélkül egyre katasztrofálisabb helyzetbe kerülnek" – állt a felhívásban.

A MÁV csütörtökön bejelentette, hogy nem indulnak közvetlen vonatjáratok Nyugat-Európába.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.