2015. június. 24. 07:21 MTI Utolsó frissítés: 2015. június. 24. 10:50 Világ

Kisebb sereget állíthatnak fel a brazilok a riói olimpia védelmére

Brazília hatvanezer fős biztonsági erőt állítana fel a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia idejére – jelentette egy előkészületekre rálátó forrásra hivatkozva a Reuters brit hírügynökség.

A sporteseményt biztosító rendvédelmi műveletben a hadsereg, a rendőrség és a tűzoltóság tagjai, valamint magáncégek alkalmazottai is részt fognak venni – mondta a név nélkül nyilatozó forrás.

Az akció egyelőre a tervezés fázisában van, a részletek véglegesítésén jelenleg is dolgoznak a szövetségi és a helyi hatóságok, valamint a rendezőbizottság.

Bár Rióban az utóbbi években jelentős összegeket költöttek a rendőrség fejlesztésére, és emiatt a bűnözési statisztikák is javultak, az elmúlt hónapokban ismét megszaporodtak a késelések, lövöldözések és betörések a városban, ami aggodalommal tölti el a hatóságokat egy évvel az olimpia előtt.

A védelmi minisztérium korábbi becslései arról szóltak, hogy mintegy 600 millió reálba, azaz 53,8 milliárd forintba fognak kerülni a riói olimpia biztonsági intézkedései.

A legutóbbi, 2012-es londoni olimpia alkalmából a brit biztonsági erők 40 ezer tagját mozgósították, míg 2004-ben Athénban – a 2001-es amerikai terrortámadások által felkorbácsolt félelmek miatt – 75 ezren vigyázták a rendet. A 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokságot 12 városban összesen 170 ezer rendőr biztosította.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.