2015. május. 29. 18:28 MTI Utolsó frissítés: 2015. május. 29. 18:22 Világ

Gyógyíthatatlan vírussal érkezett egy dél-koreai férfi Kínába

MERS-vírussal diagnosztizáltak egy Dél-Koreából Kínába érkező férfit, akit karanténba zártak.

Kínában MERS-vírust diagnosztizáltak egy dél-koreai férfinél - számolt be róla a helyi média pénteken. A 44 éves utazót egyelőre karanténba zárták a déli Kuangtung tartomány Hujcsou településén. További 38 embert, akikkel az illető közelebbi érintkezésbe került, megfigyelés alatt tartanak. Egyelőre egyiküknél sem mutatták ki a fertőzést és nem jelentkeztek náluk a fertőzésre utaló tünetek sem.

A híradások mellőzik a fertőzött férfi nevét, de annyit közöltek róla, hogy édesapja esetében, akit meglátogatott, már megállapították a vírusfertőzést. Miután maga is belázasodott, megszakítva önkéntes karanténját, Hongkongba repült, majd busszal Sencsenen keresztül Hujcsouba utazott tovább. A hongkongi repülőtéren a láza miatt már felfigyeltek rá, de elhallgatta, hogy korábban MERS-fertőzöttel lett volna kapcsolata.

A hongkongi egészségügyi illetékesek közölték, hogy azt a 12 embert, köztük kilenc kínait és három koreait, akik a repülőgépen kapcsolatba kerültek a koreai férfivel, elővigyázatosságból két hétre elkülönítőkbe zárják.

A Middle East Respiratory Syndrome (MERS) koronavírus köhögéssel, lázzal, légzési nehézségekkel járó légúti megbetegedést okoz és vírusos tüdőgyulladást idézhet elő. A betegek halálozási aránya az eddigi tapasztalatok alapján magas, nincs ellene vakcina.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) napokban közölt adatai szerint a MERS 2012. évi feltűnése óta 1139 esetet regisztráltak, közülük 431 volt végzetes. A vírus előfordulása elsősorban a közel-keleti államokra jellemző, az első dél-koreai fertőzött, egy 68 éves férfi csaknem két hónapot töltött Bahreinben, mielőtt hazatért. Jelenleg már kilenc dél-koreainál, köztük kórházi ápolóknál állapították meg a fertőzést.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.