2015. április. 23. 18:52 MTI Utolsó frissítés: 2015. április. 23. 18:51 Világ

Már több mint ezren haltak meg a jemeni harcokban

A WHO adatai szerint a március 19-én kitört jemeni harcokban április 20-áig legalább 1080 ember, köztük 28 nő és 48 gyerek életét vesztette, legkevesebb 4352-en pedig megsebesültek.

Meghaladta az ezret a márciusban kirobbant jemeni harcok halottainak száma - jelentette csütörtökön az Egészségügyi Világszervezet (WHO). A szervezet legfrissebb helyzetértékelése szerint a március 19-én kitört jemeni harcokban április 20-áig legalább 1080 ember, köztük 28 nő és 48 gyerek életét vesztette, legkevesebb 4352-en pedig megsebesültek. Az előző pénteken még 944 halottról és 3487 sebesültről szóltak a hírek.

A legtöbb halálos áldozatot a fővárosban jegyezték fel, Szanaában 209 ember, köztük öt nő és 21 gyerek halt meg, 936-an pedig megsebesültek. A dél-jemeni Ádenben 191 ember esett áldozatául a harcoknak. A WHO jelentésében nem tesznek különbséget civilek és fegyveresek között.

Az Egészségügyi Világszervezet munkatársai hangsúlyozták, hogy a halottak valós száma ennél magasabb lehet, ők ugyanis a jemeni egészségügyi hatóságok tájékoztatására hagyatkoznak, márpedig sok sebesült és halott nem kerül bele a hatósági nyilvántartásba.

Jemenben síita húszi lázadók harcolnak a külföldre menekült elnök, Abed Rabbo Manszúr Hádi erői ellen. A húszik visszaszorítása érdekében Szaúd-Arábia kilenc arab ország támogatásával légi hadműveletet indított. Rijád és szövetségesei március 26. óta támadják folyamatos légicsapásokkal a húszik állásait.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.