2014. december. 10. 20:27 MTI Utolsó frissítés: 2014. december. 10. 20:27 Világ

Megszülettek a monacói hercegnő ikrei

Szerdán 10 óra 4 perckor Gabriella Thérese Marie, két perccel később öccse, Jacques Honoré Rainier jött világra. A babák jól vannak, akárcsak az édesanyjuk, Charlene hercegnő. A monacói hercegi pár az utolsó pillanatig azt állította, hogy nem ismeri a születendő gyermekek nemét.

Ikreknek - egy kislánynak és egy kisfiúnak - adott életet szerdán Charlene hercegnő, II. Albert monacói herceg 36 éves felesége. A kicsik neve Gabriella, illetve Jacques lett.

Az uralkodóház közleménye szerint elsőként, 17 óra 04 perckor a kislány, Gabriella Thérese Marie, két perccel később öccse, Jacques Honoré Rainier jött világra. A babák jól vannak, akárcsak az édesanya - közölte a palota.

Charlene hercegnő szerdán vonult be a Grace de Monaco klinikára, ahol világra hozta az újszülötteket. A hercegnőnek ők az első gyermekei, II. Albertnek már van két másik gyermeke korábbi kapcsolatokból.

A hercegnő karácsony körülre volt kiírva, ám mivel ikerterhességről volt szó, az orvosok biztosak voltak abban, hogy a kicsik korábban jönnek világra.

A monacói hercegi pár az utolsó pillanatig azt állította, hogy nem ismeri a születendő gyermekek nemét. Fiúként Jacques élvez elsőbbséget a trónöröklésben. "Ikerfiúk esetében az lesz a trónörökös, aki először jön világra. Különnemű ikreknél a fiú örököl. Ha ikerlányok születnek, és utánuk kisfiúval is bővül majd a család, akkor utóbbi követhet a trónon" - mondta korábban II. Albert.

Az 56 éves herceg két, házasságon kívül született gyermeke, akiket magáénak ismert el, nem részei a trónöröklési rangsornak, mivel nem számítanak törvényes utódnak.

Az ikrek megszületése előtt a herceg Caroline nevű nővére és annak 30 éves fia, Andrea Casiraghi állt a trónöröklési sorrendben az első és második helyen a Monacói Hercegségben.

A monacói uralkodó és Charlene Wittstock volt dél-afrikai úszó olimpikon 2011 júliusában házasodott össze.

A 13. században alapított monacói uralkodóházban ez az első ikerszülés.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.