2014. november. 28. 07:40 MTI Utolsó frissítés: 2014. november. 28. 09:31 Világ

Brown-ügy: Hálaadásra kiengedik az elfogott tüntetőket, a rendőr rejtőzködik

Háromszázharmincnyolc, a fergusoni vádesküdtszék döntése elleni tiltakozót vett őrizetbe a Los Angeles-i rendőrség az elmúlt három napban. Darren Wilson rendőr, aki agyonlőtte a fegyvertelen, 18 éves Michael Brownt, a személye elleni életveszélyes fenyegetések miatt elrejtőzködött a nyilvánosság elől.

Háromszázharmincnyolc, a fergusoni vádesküdtszék döntése elleni tiltakozót vett őrizetbe a Los Angeles-i rendőrség az elmúlt három napban – közölték a helyi amerikai hatóságok. A testület hétfőn határozott arról, hogy nem indokolt a vádemelés annak a fehér rendőrnek az ügyében, aki augusztusban a városban agyonlőtt egy fegyvertelen fekete tizenévest. Az ügy nyomán tiltakozások kezdődtek szerte az Egyesült Államokban.

Charley Beck, Los Angeles rendőrfőnöke csütörtökön úgy határozott, hogy tekintettel a hálaadás ünnepére a tiltakozók egy részét szabadon engedik, még azokat is, akik nem fizették meg az óvadékot. Azok azonban, akiket a rend őreinek megtámadásával, valamint más bűncselekményekkel gyanúsítanak, őrizetben maradnak.

A személye elleni életveszélyes fenyegetések miatt elrejtőzködött a nyilvánosság elől Darren Wilson rendőr, aki augusztus 9-én agyonlőtte a fegyvertelen, afroamerikai, 18 éves Michael Brownt. Erről a rendőr védőügyvédje, Neil Bruntrager beszélt a CNN hírtelevíziónak. Elmondta, hogy már az augusztusi tragikus este után néhány nappal azt üzenték Wilsonnak, hogy az interneten bőszen keresik lakcímét. Azóta a rendőr rejtőzködik, állandóan váltogatja tartózkodási helyét. 

Volt úgy, hogy néhány napot védőügyvédje lakásán töltött. Egyre több fenyegetést kap, sőt egyesek még vérdíjat is kitűztek a fejére. Ilyen körülmények között Darren Wilson kénytelen volt külalakját is megváltoztatni – tette hozzá védőügyvédje.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.