Kína rengeteg egészségügyi dolgozót küld az ebola sújtotta térségekbe
Kína több mint ezer egészségügyi dolgozót és közegészségügyi szakértőt készül az ebolajárvány sújtotta nyugat-afrikai térségbe küldeni - számolt be róla a kínai média szerdán.
A következő hetekben több munkacsoport is útnak indul Kínából - az első Sierra Leonéba - azzal a céllal, hogy a helyi szakemberek képzésében vegyenek részt. Egy másik szakértői csapat vírusellenőrzéssel, diagnosztizálással fog foglalkozni, míg egy harmadik - kormányzati tisztviselőkből álló - azért megy, hogy segítse a Sierra Leone-i járványmegelőzés és -megfékezés összehangolását.
Kína eddig 252 embert küldött a három legsúlyosabban érintett országba, Guineába, Libériába és Sierra Leonéba. Közülük jelenleg 134-en dolgoznak még a helyszínen.
Peking a SARS-járvány kezelésében szerzett tapasztalatainak átadására készül a helyi egészségügyisek, vidéki köztisztviselők, közösségvezetők, kormányzati alkalmazottak, diákok és önkéntesek számára, az érintett és a veszélyeztetett szomszédos államokban - hangoztatják a szakemberek. Terveik szerint körülbelül 10 ezer ember kaphatja meg a szükséges képzést.
Pekingben a múlt héten jelentették be, hogy az ázsiai ország addig nem hagy fel a járvány sújtotta államok megsegítésével, ameddig azt meg nem fékezik. Arról is tájékoztattak, hogy a segélyek negyedik "csomagjában" a közeli jövőben egy százágyas kezelőközpontot építenek Libériában. Különlegesen kiképzett személyzete három részletben érkezik majd a helyszínre, alkalmanként 160 fővel. Ez lesz az első külföldi ilyen jellegű intézmény a térségben.
Ezenkívül mentőautók tucatjaival, száz motorkerékpárral, 10 ezer egészségügyi csomaggal, 100 ezer védőfelszereléssel, valamint kórházi ágyakkal, kisteherautókkal és sterilizáló kemencékkel igyekeznek segíteni az érintetteken.
A bejelentés szerint a nyugat-afrikai országok megsegítésére 750 millió jüant - átszámítva mintegy 122 millió dollárt - különítettek el, és további 6 millió dollárt fognak átutalni az ENSZ "ebolaalapjába".