2014. október. 05. 19:43 MTI Utolsó frissítés: 2014. október. 05. 19:42 Világ

Franciaország még nem száll be az Iszlám Állam elleni harcba

Franciaország egyelőre nem tervezi az Iszlám Állam (IÁ) szélsőséges szunnita terrorszervezet szíriai állásainak bombázását - jelentette ki Laurent Fabius francia külügyminiszter vasárnap este Tokióban.

"Jelenleg nincsenek ilyen irányú terveink. Fel vannak osztva a feladatok. Szíriában hozzájárulunk a mérsékelt ellenzék megteremtéséhez, viszont nem döntöttünk a beavatkozás mellett, erről az Egyesült Államokkal és az arab országokkal is egyeztettünk" - mondta a francia diplomácia vezetője.

"Szíriában egy diktátor, Bassár el-Aszad elnök kormánya van hatalmon, ezért úgy kell felvennünk a harcot az Iszlám Állam ellen, hogy közben ne Bassár el-Aszad malmára hajtsuk a vizet. Mérsékelt ellenzéket kell létrehozni, ez az, amit csinálunk az amerikaiakkal és másokkal együtt" - közölte Fabius, hozzátéve, hogy hosszú küzdelemre lehet számítani.

A külügyminiszter emellett szükségesnek nevezte, hogy a terrorszervezetet teljesen elvágják anyagi forrásaitól, így a nemzetközi közösségnek el kell apasztania az IÁ illegális kőolajeladásból származó jövedelmeit.

Fabius a nap folyamán Abe Sindzó japán kormányfővel találkozott Kiotóban, este pedig Kisida Fumio japán külügyminiszterrel egyeztetett Tokióban.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.