2014. augusztus. 27. 11:05 MTI Utolsó frissítés: 2014. augusztus. 27. 11:33 Világ

Durva tandíjat kell fizetni Sanghaj új, exkluzív iskolájában

Valószínűleg csak a leggazdagabb diákok szülei tudják majd kifizetni a most induló Wellington nemzetközi iskola tandíját Sanghajban. A teljes, 12 évfolyamos képzés ára a százmillió forintot is eléri. Cserébe exkluzív oktatást ígérnek a tanulóknak.

Az eredetileg brit Wellington sanghaji iskolájában a héten kezdődik meg az oktatás. Az általános iskola első osztályától a középiskolai záróvizsgáig futó 12 évfolyamra az első évben 300 diákot vettek fel, mindössze harmaduk kínai, a többséget a városban élő tehetős külföldiek csemetéi teszik ki.

Ez az iskola honlapján feltüntetett árak tükrében érthető is. A középiskola utolsó két osztályának elvégzéséért például évente 259 ezer jüant (10 millió forint) kérnek, de már az első osztály tandíja is a 210 ezer jüant (8,2 millió forint) közelíti, előbbi a sanghajiak átlagos éves keresetének négyszerese, utóbbi több mint háromszorosa.

A hatalmas összegekért cserébe az iskola exkluzív oktatást, a kiemeltnek ítélt tárgyakból, így matematikából, idegen nyelvből vagy tudományokból az átlagosnál mélyebb és szélesebb tudás átadását ígéri.

A kötelező tárgyak mellett rengeteg választható kurzust is kínálnak: zenei, művészeti ismeretekkel, ázsiai nyelvekkel bővíthetik ismereteiket a Wellington tanulói a sportolási lehetőségek mellett. Az iskola campusa a város keleti felében, Putung városrészben található, hatalmas zöld területén sportpályák, könyvtár és egy mesterséges tó is helyet kapott.

Az iskola sanghaji programjában óvodásokat is fogadnak, ennek az ára 170 ezer jüan (6,6 millió forint). Az angliai Wellington Schoolt 1859-ben alapították, és most ezer tanulója van. Sanghaj mellett a Wellington az északkelet-kínai Tiencsinben 2011 óta van jelen.

 

Hirdetés
Itthon Dobszay János 2025. április. 03. 12:03

Minek ide nemzetközi büntetőbíróság? Nekünk ne mondja meg senki, kit üldözzünk, kit ne!

A kormány úgy döntött, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból – közölte Gulyás Gergely. Az „ünnepélyes” bejelentés időzítése nem véletlen: a Budapesten tartózkodó Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen – háborús és emberiesség elleni bűncselekmények gyanújával – tavaly ősz óta nemzetközi elfogatóparancs van érvényben. De ki lehet-e lépni egy olyan szerződésből, ami soha nem is lett a magyar jogrendszer része?