Az önkormányzatok nemet mondtak a XII. kerületi Tamási Áron iskola fenntartóváltására
Más kérdés, hogy a végső döntést a fenntartó, azaz a Belügyminisztérium fogja meghozni.
Más kérdés, hogy a végső döntést a fenntartó, azaz a Belügyminisztérium fogja meghozni.
Minimum egymillió forint körüli éves tandíjjal kell számolnia annak a szülőnek, aki egy alapítványi vagy magániskolába vinné a gyerekét. Az általános iskolára viszonylag kevesen áldoznak ennyit, ennek ellenére több iskolával is beszéltünk, ahol komoly túljelentkezés van. A vezető egyetemi vagy egyházi fenntartású gimnáziumokban csak alapítványi hozzájárulást kérnek, több szülő viszont heti 16-20 ezreket költ magántanárra azért, hogy a gyerekének esélye legyen bekerülni egy állami általános iskolából. Megnéztük a külföldi fenntartású iskolák árait is, azokat nem magyar zsebre szabták.
Az alternatív oktatási intézményekbe járó gyerekek családi háttere nagyon vegyes, így a Waldorf szövetség nem akar a tandíjon emelni, inkább az állami támogatásban látná a megoldást.
A tandíj drasztikus drágulása és a kedvező diákhitel megszűnése miatt a legtöbb magyar fiatal számára elérhetetlenné vált a brit felsőoktatás. Az ottani csökkenés nem jelent meg a magyar rendszerben, így a külföldön tanulni kívánó fiatalok feltehetően más európai országok felsőoktatási intézményeit vették célba.
Az Mfor informátora tudni véli, melyik nemzetközi iskolába jár majd Orbán Viktor legidősebb unokája, aki szüleivel együtt költözik Marbellára. Nem lesz olcsó a tandíj, mármint az átlagpolgár zsebéhez mérten.
A központi tantervtől és a „hagyományos” pedagógiai módszerektől eltávolodva szervezik a tanítási napokat és az oktatást a fővárosi magán- és alapítványi iskolák.
Az MSZP azt sem érti, miért van szükség nemzeti konzultációra.
Ennek az intézménynek nem kell megküzdenie a köznevelési törvény béklyójával, viszont már az alapításához 2 milliárd forintot kap, méghozzá a közpénzek kimentésének legújabb eszközével, egy közérdekű vagyonkezelő alapítvány keretében.
Az erasmusos diákok költenek a legtöbbet.
Egészen különleges környezetben kezdte meg 56 gyerek az új tanévet Debrecenben, ahol pénteken átadták az állami pénzből épült, de csak milliós tandíjakért hozzáférhető nemzetközi iskolát. Az ünnepélyes iskolaavatón többek közt beszélt Gulyás miniszter, Kósa képviselő, Papp polgármester – szerencsére a kortesbeszédeket nem kellett a gyerekeknek a tűző napon végighallgatniuk.
A BCE oktatója szerint a Corvinus gazdasági háttere elkerülhetetlenné teszi a hallgatói tandíjak jövőbeni emelkedését.
Miután Ungár Péter megírta, Puzsérral húzná ki az LMP-t a gödörből, a megmondóember október 23-án az LMP színpadára is áll.