2014. június. 04. 06:21 MTI Utolsó frissítés: 2014. június. 04. 08:41 Világ

A betegek 40 százaléka meghal – már csaknem 700 fertőzött Szaúd-Arábiában

A MERS lázat, veseelégtelenséget és súlyos tüdőgyulladást okozhat, védőoltás egyelőre nem létezik. Szaúd-Arábiában már 282 ember belehalt.

Tovább emelkedett a MERS koronavírus halálos áldozatainak száma Szaúd-Arábiában, a kór immár 282 emberrel végzett a hatóságok ismeretei szerint.

A vírustól annak 2012. szeptemberi megjelenése óta 688-an fertőződtek meg. Ebből 353-an meggyógyultak, 53-an továbbra is kezelés alatt állnak – közölte a szaúdi egészségügyi minisztérium kedd este.

A MERS (közel-keleti légúti megbetegedés, Middle-East Respiratory Syndrome) lázat, veseelégtelenséget és súlyos tüdőgyulladást okozhat. A betegek 40 százaléka belehal a fertőzésbe, védőoltás egyelőre nem létezik.

Szaúd-Arábiában igyekeznek javítani a betegség elleni küzdelmet, annál is inkább, mert külföldről számos bírálat érte az ottani egészségügyi hatóságokat. A vírus átterjedt a térség több országára, de még az Egyesült Államokba is bevitték. 

A fertőzöttek számának felülvizsgálatát is a MERS elleni hatékonyabb fellépés érdekében végezték el. A minisztérium azt is értésre adta, hogy a halálos áldozatok számára vonatkozó nagyobb adat nem azt jelenti, hogy az elmúlt hetekben jelentősen megnőtt volna az áldozatok száma, hanem elsősorban azt, hogy áttekintették a statisztikákat, és korábban be nem számított eseteket is felvettek a listákra.

A legutóbbi értékeléskor 575-re tették a megbetegedések és 190-re a halálos áldozatok számát.

 

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.