2014. május. 16. 15:28 MTI Utolsó frissítés: 2014. május. 16. 15:26 Világ

Magánkézbe kerül az olasz posta

Az olasz kormány pénteken elfogadta az állami posta és a polgári légi irányítás részleges privatizálásának tervét.

A Poste Italiane részvényeinek legfeljebb 40, a Enav SpA polgári légi irányítás részvényeinek pedig 49 százalékát értékesítenék a tervek szerint.

A Poste Italiane részvényeinek eladása több lépcsőben zajlana elsősorban kisbefektetők, ezen belül is a posta alkalmazottjai számára, de részben intézményi befektetők bevonása mellett.

A posta alkalmazottait ösztönzőkkel bátorítanák a számukra elkülönített pakett felvásárlására, egyebek között kedvezményekkel, kedvező finanszírozási kondíciókkal és bonusz részvényjuttatásokkal.

Az Enav részvényeit szintén magánbefektetőknek és intézményi befektetőknek értékesítené a kormány, de lehetségesnek tartja egy szakmai befektető bevonását is nyilvános tender keretében.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.