2014. május. 13. 10:25 MTI Utolsó frissítés: 2014. május. 13. 10:24 Világ

Meszerics: az uniós intézményrendszert viszonylag gyorsan át kell alakítani

Az LMP-s EP-listavezető szerint félreértés kisebb és nagyobb Európáról vitatkozni, az a kérdés, hogy jobb, hatékonyabb, igazságosabb lesz-e Európa vagy sem.

Az LMP szerint az Európai Uniós intézményrendszert viszonylag gyorsan át kell alakítani. Azt átláthatóbbá, számon kérhetőbbé, demokratikusabbá kell tenni - mondta Meszerics Tamás, az LMP európai parlamenti (EP-) listavezetője kedd reggel a Kossuth Rádió EP-választáson listát állító magyarországi pártokat bemutató műsorában.

Meszerics Tamás azt mondta, az LMP egy megbízható párt: azt csinálja amit mond, így olyan emberek szerepelnek a listáján, akik be is akarnak ülni az EP-be, és a programjukat is közzétették. Az LMP-nek a számonkérhetőség a legfontosabb, amiben az Európai Uniónak is meg kell változnia - hangsúlyozta a politikus.

Az LMP-s EP-listavezető szerint félreértés kisebb és nagyobb Európáról vitatkozni, az a kérdés, hogy jobb, hatékonyabb, igazságosabb lesz-e Európa vagy sem.

Meszerics Tamás szerint az utóbbihoz át kell alakítani az intézményrendszert. Példaként kiemelve rendkívül súlyos hiányosságnak nevezte, hogy jelenleg az EP nem kezdeményezhet törvényt. Ennek megváltoztatásában majdnem az összes frakció között egyetértés van - tette hozzá.

Meszerics Tamás rendívül fontosnak nevezte továbbá az európai energiafüggetlenség kérdését, amely biztosíthatja Magyarország számára, hogy leváljon az orosz függőségről. Kitért arra, hogy a válság hatására 25 millió munkanélküli van Európában. Ennek kezelésére munkahelyteremtésre és összehangolt iparpolitikára van szükség az EU-ban - emelte ki az LMP EP-listavezetője.

Hirdetés
Minden, amit tudni érdemes Trump vámháborújáról
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. április. 07. 19:35

Azahriah, Krúbi és a többiek – „onnantól kezdve, hogy egy zenész befut, el kell mennie terápiára”

Mi ez a nagy visszavonulási hullám? Egyre több popsztár vonul el pihenni a sikerei csúcsán, de nemcsak zenészek, művészek érzik, hogy szükségük van egy kis szünetre, hanem „civilek” is. Kiégés, kapunyitási pánik, az alkotói nyugalom keresése – mi állhat a háttérben? Miért extra gyorsak manapság a sztárkarrierek, és miért egészen más ma híresnek lenni, mint valaha? Mit tanulhatnak a zenészek példájából a rajongók?