2014. április. 04. 13:08 MTI Utolsó frissítés: 2014. április. 04. 13:47 Világ

Tizenéves lány csoportos megerőszakolásáért ítéltek el 24 férfit

Az indiai ítélet egy 1996-ban elrabolt és hetekig rabságban tartott tizenhat éves lányon elkövetett sorozatos nemi erőszak ügyében született. Az elítéltek között vannak jogászok, üzletemberek és kormányzati tisztviselők is.

Tizenéves lány csoportos megerőszakolásáért egy férfit életfogytiglani szabadságvesztésre, 23 másikat pedig héttől tíz évig terjedő letöltendő börtönbüntetésre ítélt egy dél-indiai ítélőszék pénteken – közölték igazságügyi források.

Az ítélet egy 1996-ban elrabolt és hetekig rabságban tartott tizenhat éves lányon elkövetett sorozatos nemi erőszak ügyében született. A másfél hónap alatt a fiatal lányt lakásokban, autókban és autóbuszokon erőszakolták meg az elkövetők a vád szerint. Egy nyugalmazott egyetemi professzor mellett az elítéltek között vannak jogászok, üzletemberek és kormányzati tisztviselők is.

India igazságügyi rendszere hírhedten lassan működik, de egy 2012. decemberben elkövetett csoportos erőszak esete országszerte felháborodást váltott ki, és tiltakozók tömegei vonultak az utcákra, hogy a régóta elhallgatott és ragályosan terjedő, nőkkel szembeni nemi bűncselekmények ellen tüntessenek.

A 23 éves orvostanhallgatót Újdelhiben egy autóbuszon bántalmazta, majd megerőszakolta hat férfi, köztük a buszsofőr, miután 28 éves mérnök-informatikus barátját megverték egy vasrúddal. A diáklány később belehalt sérüléseibe.

A társadalmi megmozdulás egyik eredménye, hogy a nemi erőszakkal kapcsolatos perek immár gyorsabban zajlanak.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.