2014. február. 18. 13:26 MTI Utolsó frissítés: 2014. február. 18. 13:24 Világ

Váratlanul Tunéziába ment az amerikai külügyminiszter

John Kerry amerikai külügyminiszter kedden váratlanul Tunéziába látogatott, hogy támogassa a demokrácia fejlődését ott, ahol az arab tavasz kezdetét vette.

Az észak-afrikai országban 2012. szeptember 14-e óta, amikor tüntetők megrohanták az amerikai nagykövetség épületét Tuniszban, nem járt az amerikai külügyi tárca egyik vezetője sem. Három nappal az említett eset előtt a szomszédos Líbiában az amerikai külügyi képviselet bengázi székhelye ellen szélsőségesek támadást intéztek, s abban a nagykövet és három munkatársa vesztette életét.

Az arab tavaszban érintett országok közül a nemzetközi közösség Tunéziát méltatja leginkább a politikai reformfolyamatban elért vívmányaiért. Mindazonáltal az országban rendszeresek az összecsapások a biztonsági erők és szélsőséges fegyveres csoportok között.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.