Korlátoznák az internetet Törökországban
Vita kezdődött szerdán a török parlamentben az internet használatának korlátozásáról. A kormány azt hangoztatja, hogy a fiatalokat akarja megvédeni a káros tartalmaktól, az ellenzék szerint viszont ezzel a világháló cenzúrázása felé tennének lépéseket.
Az internet szabályozásáról 2007-ben hozott törvényt módosítanák. Az erről szóló javaslat egyéni képviselői indítványként került vitára. Az iszlamista alapokon álló kormánypárt, az Igazság és Fejlődés Pártja képviselője azzal indokolta a módosítási javaslatot, hogy "meg kell védeni a családot, a gyerekeket és a fiatalokat az olyan információktól, amelyekkel az interneten a kábítószer fogyasztásra, a szexuális visszaélésekre és az öngyilkosságra biztatják őket".
Az indítvány ellenzői főként azt kifogásolják, hogy az állami távközlési igazgatóság óriási hatalmat kapna arra, hogy bírói közreműködés nélkül magánadatokhoz jusson: kikérhetné és megőrizhetné a szerverek, tartalomszolgáltatók adatforgalmát anélkül, hogy azt meg kellene indokolnia. Jogot kapna arra, hogy bezárja azokat a digitális oldalakat, amelyeken szerinte megsértik a személyes adatok védelmét vagy sértő tartalmat közölnek.
Egyes ellenzéki képviselők azzal vádolták meg a kormányt, hogy azért lép most, mert tavaly sokszor az interneten szerveződtek az országos szintű kormányellenes tömegmegmozdulások, és idén szintén a világhálón jelentek meg leleplező felvételek magas beosztású tisztségviselők korrupciós ügyeiről.