2013. december. 16. 14:24 MTI Utolsó frissítés: 2013. december. 16. 14:14 Világ

64 fel nem robbant NATO-bomba van Szerbiában

Szerbia-szerte 64 olyan bomba van, amelyet az 1999-es NATO-bombázások során dobtak le, de az nem robbant fel - jelentette ki hétfőn a szerbiai aknamentesítési központ igazgatója a Pink televízióban.

Branislav Jovanovic többször is hangsúlyozta, hogy nem a második világháborúból megmaradt bombákról beszél, azok pontos számáról nincsenek adatok, 1941 és 1945 között ugyanis senki nem vezetett pontos jelentést a ledobott, de fel nem robbant bombákról. 

A NATO-bombázásból Jovanovic szerint Belgrád, Újvidék, Kraljevo, Nis és Uzice környékén, illetve Dél-Szerbiában maradtak fel nem robbant eszközök. 2002 óta hét ilyet hatástalanítottak.

Hozzátette, hogy az utóbbi időben az összes hagyományos aknamezőt megtisztították, Szerbia déli részén maradt csupán néhány aknás terület, a közeljövőben azonban azt is megtisztítják. 

Jovanovic arra is felhívta a figyelmet, hogy a fel nem robbant második világháborús bombák nem csak Szerbiára jellemzőek, hanem minden olyan országra, amelyet abban az időben bombáztak, pánikra azonban semmi ok.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.