Űrhajósokat utaztatna a kisbolygókon egy orosz kutató
Egy orosz űrkutató szerint a jövőben a kisbolygókat fel lehetne használni természetes űrhajóként arra, hogy az ember eljusson a mélyűrbe, a világegyetemben tízezrével keringő aszteroidák ugyanis gyakran közelebb kerülnek a Földhöz, mint a Hold.
Szergej Antonyenko, a Krunicsev Űrkutatóközpont kutatási és tervezési irodájának igazgatója a szibériai Novoszibirszkben tartott Technoprom-2013 konferencián azzal az elképzeléssel állt elő, hogy az aszteroidákon állandó űrbázisokat kellene létrehozni, és azokat "természetes űrhajóként" használni a Marsra, vagy a Jupiterre való utazáshoz.
Az űrkutató annak a véleményének adott hangot, hogy mivel az aszteroidák - gyakran valós veszélyt jelentve - sokszor közelebb kerülnek a Földhöz, mint a mintegy 400 ezer kilométer távolságban levő Hold, ezért landolni is egyszerűbb lenne rajtuk.
A tudós arról is beszélt, hogy ha az ember tartósan áttelepülne a Marsra, az egy "biológiailag új típusú ember" kialakulását eredményezné a nehézségi erő különbözősége és a Földétől teljesen eltérő környezet miatt. "Ezek a lények soha nem térnének vissza a Földre" - tette hozzá a tudós.
A novoszibirszki konferencia résztvevői kétnapos tanácskozásukon megvitatják, miként válhat Oroszország vezető technológiai hatalommá a modern világban.