A kormány Horthy-politikájáról ír az Economist
A BBC hírportálja a határokon túli magyarság tömeges honosításáról, a The Economist Horthy Miklós kultuszának feléledéséről ír.
A BBC budapesti tudósítója, Nick Thorpe szabadkai riportjában azt írta, hogy Magyarország több tízezer útlevelet adott a szomszédos országokban élőknek, automatikusan EU-állampolgárokká is avatva őket, ennek összes előnyével.
A brit közszolgálati médiatársaság hírhonlapján megjelent beszámoló szerint a magyar útlevélnek felbecsülhetetlen értéke van a szerb állampolgárok számára, mivel esélyt kínál a menekülésre a hazai gazdasági válság elől.
A The Economist pénteken megjelent kiadásának írása szerint Horthy Miklós, aki "Hitler szövetségese volt", az utóbbi időben "valamiféle újjászületésen" megy át; "vagy tucatnyi" emléktábla, szobor és utcaátnevezés után most Budapest közepén "egy kálvinista templomban" avatták fel szobrát, "a szélsőjobboldali Jobbik támogatásával".
A cikk megemlíti, hogy bár Rogán Antal kerületi polgármester provokációnak nevezte a szoborállítást, a kormány eddig "nem mutatta meg a lapjait". Az Economist idézi Ungváry Krisztián történészt, aki szerint a kormány kettős beszédet alkalmaz Horthy kapcsán, és mivel meg akarják nyerni a Jobbik szavazóit, ezért nem fogják elítélni Horthyt.