2013. október. 21. 08:31 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 21. 08:31 Világ

Amerika megint küldi a csekkeket Pakisztánnak

Washingtoni értesülések szerint az Egyesült Államok felújítja a Pakisztánnak korábban nyújtott, mintegy másfél éve befagyasztott segélyeket. Mindez röviddel Barack Obama és a pakisztáni kormányfő hivatalos találkozója előtt vált ismertté az amerikai fővárosban.

John Kerry külügyminiszter ezt egyelőre nem erősítette meg, de Pakisztánt az Egyesült Államok rendkívül fontos partnerének nevezte. A Reuters hírügynökség ugyanakkor arról értesült, hogy a hivatalos bejelentés szerdára várható, amikor Obama a Fehér Házban fogadja Pakisztán miniszterelnökét, Navaz Sarifot.  

Sarif már vasárnap megérkezett Washingtonba, és találkozott Kerry külügyminiszterrel. Az amerikai diplomácia vezetője rendkívül fontosnak nevezte a két ország közötti viszonyt, Pakisztánt olyan demokráciaként említve, amely - mint fogalmazott - keményen dolgozik a gazdaság fejlesztése érdekében, harcot vív a szélsőséges lázadókkal, és jelentős szerepet tölt be a regionális stabilitás biztosításában.  

A két ország közötti kapcsolatok elsősorban Afganisztán miatt az elmúlt két évben a korábbinál feszültebbé váltak. A feszültséget fokozta, hogy az amerikai pilóta nélküli repülőgépek, az úgynevezett drónok pakisztáni tálib célpontok elleni támadásai során több száz polgári személy is életét vesztette. A tavasszal hivatalba lépett Navaz Sarif kormányfő ennek nyomán az amerikai kormányt a dróntámadások beszüntetésére szólította fel. 

Sarif hivatali beiktatása óta első ízben látogatott az Egyesült Államokba, ahol Obama elnök mellett a kongresszus vezető képviselőivel is találkozik. A Reuters szerint a fő téma a befagyasztott segélyek teljes körű felújítása lesz, különös tekintettel a Pakisztánnak korábban nyújtott katonai és gazdasági segélyre, ami a múltban évi mintegy 1,6 milliárd dollárt tett ki.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2024. december. 24. 19:30

Mi az, amit biztosan tudunk Jézusról?

Mikor született? Hol született? Mi volt az anyanyelve? Tényleg keresztre feszítették? Létezett egyáltalán? A legjobb tudásunk szerint Jézus Krisztus történelmi személy, akiről tudunk tényállításokat tenni, ha nem is sokat. Ezeket szedtük össze.