Világ MTI 2013. október. 15. 12:56

Fotó: Így lett vége az International Herald Tribune-nak

A 125 éves lap ezentúl International New York Times néven jelenik meg, jelezve, hogy nyomtatott és internetes változata is a New York-i lap kibővített változata.

Több mint 125 évvel az alapítása után az International Herald Tribune (IHT) kedden nevet váltott: a Párizsban szerkesztett, angol nyelvű világlap ezentúl International New York Times néven jelenik meg, jelezve, hogy nyomtatott és internetes változata is a New York-i lap kibővített változata.

"A cím változik, a lényeg megmarad. Amit eddig szerettek az International Herald Tribune-ben, az meglesz az International New York Timesban is" – jelentette be Richard Stevenson, az International New York Times főszerkesztője. 

MTI / EPA / Narong Szangnak

"A New York Times számára fontos, hogy egy olyan világmárka legyen, amely valamennyi olvasónknak jelzi a világban, hogy olyan hírforrás vagyunk, amely képes a világ híreiről tájékoztatni bármilyen felületen, papíron és digitális változatban, bármilyen időzónában, és hogy mindezt el tudjuk juttatni az emberekhez oda, ahova akarják, akkor, amikor akarják, a New York Times minőségi normái szerint" – tette hozzá a főszerkesztő. 

A New York Times szeptemberben jelentette be, hogy át kívánja nevezni a Heraldot, abban a reményben, hogy ezzel szélesítheti olvasótáborát és új hirdetőket is találhat. 

Az IHT utolsó, hétfőn megjelent számában külön mellékletet közölt az elmúlt 125 év legjelentősebb cikkeinek válogatásával. Keddtől kezdve az International New York Times a New York-i lap internetes oldalába és mobiltelefonos applikációiba illeszkedik, amelyekhez az IHT eddigi előfizetői automatikusan hozzáférnek.

Az 1887-ben Paris Herald néven Párizsban alapított angol nyelvű lap International Herald Tribune néven 226 ezer példányban jelent meg, és több mint 160 országban volt megvásárolható az újságárusoknál. Sokáig a New York Times és a Washington Post közös tulajdona volt, önálló párizsi szerkesztősséggel, mielőtt 2003-ban a New York Times lett a 100 százalékos tulajdonosa.

Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.