Olimpiai fáklyákkal kereskednek a neten
Amerikai és orosz internetes árverési oldalakon is áruba bocsátottak a szocsi téli olimpia váltófutásához készített fáklyákat, melyek közül az egyik több mint 3200 dollárért kelt el.
A 700 ezer forint körüli összeget az Ebay.com amerikai internetes árverési oldalon meghirdetett fáklyáért fizették.
A Ria Novosztyi orosz hírügynökség információi szerint az Avito.ru oldalon ennél lényegesen többért, 300 ezer rubelért (2 millió forint) kínáltak eladásra egy fáklyát, a molotok.ru-n viszont "csupán" 25 ezer rubelt (168 ezer forint) kértek az olimpiai jelképért, de mindkét kínálat hamar eltűnt a világhálóról.
A fáklyákat a staféta résztvevői vehetik meg még a futás előtt, önköltségi áron, 12 800 rubelért (86 ezer forint). Az olimpiai láng vasárnap érkezett meg Moszkvába, ahol hétfőn indult el a váltófutás, amely az ötkarikás történelem leghosszabb ilyen jellegű stafétája lesz.
A futás szerdán ér véget az orosz fővárosban, ezt követően az Oroszországi Föderáció 2900 településére viszik el a lángot, s összesen 65 ezer kilométert tesznek meg a fáklyavivők. Az olimpiai láng 123 nap múlva, 2014. február 7-én ér a Fekete-tenger partján lévő Szocsiba, a téli játékok helyszínére, ahol aznap kezdődik a versengés.
Az ünnepélyes külsőségek közepette zajló és a sajtóban nagy figyelemmel követett eseményt kissé megzavarta, hogy a fáklya már többször kialudt a moszkvai stafétafutás közben. Arról még az állami médiában is hírt adtak, hogy vasárnap, a Kreml területén Savars Karapetjan többszörös világ- és Európa-bajnok volt búvárúszó, életmentő kezében lévő fáklya kialudt és egy biztonsági ember gyújtotta meg újra. Az esetet rögzítő fényképet az ott használt öngyújtót gyártó cég rögtön ki is használta terméke reklámozására a Facebookon.
Arról azonban már inkább csak az internetes közösségi oldalon lehetett olvasni, hogy a fáklyával kapcsolatos kellemetlenség négyszer megismétlődött, és a youtube internetes videómegosztó oldalra is felkerült egy ilyen felvétel. A szocsi téli olimpia fáklyáit gyártó Krasznojarszki gépgyár szerint az a gond, hogy a gázadagoló csapot nem nyitják ki rendesen.