Leszavazták Kósa Ádám jelentését az EP-ben
Leszavazta a fideszes Kósa Ádám jelentését a munkavégzés és foglalkoztatás során alkalmazott egyenlő bánásmódról az Európai Parlament foglalkoztatási ügyekkel foglalkozó bizottsága - közölte csütörtökön az EP néppárti frakciója.
"Az európai baloldal elutasítja az egyenlő bánásmódot" - értelmezte a döntést közös közleményében Kósa Ádám és Őry Csaba fideszes EP-képviselő.
A két politikus szerint Kósa előterjesztése elsősorban a gyermeket vállaló nők pozitív megkülönböztetésének elősegítése, valamint az életkor, fogyatékosság, vallási és egyéb meggyőződés alapján fennálló diszkrimináció leküzdése és az esélyegyenlőség előmozdítása érdekében fogalmazott meg javaslatokat.
"Képmutató, hogy a szolidaritás jelszavát zászlajára tűző európai baloldal az eltérő nemi irányultságú csoportokon kívül más hátrányos helyzetű társadalmi csoportok esélyegyenlősége érdekében nem akar fellépni. Ez a kettős mérce elfogadhatatlan!” – szögezte le Kósa és Őry a szavazást követően.
A közleményben a két politikus kiemeli, hogy Kósa kereszténydemokrata-néppárti képviselőként első alkalommal jegyezhetett egy, korábban kizárólag a baloldal privilégiumának számító témakört feldolgozó dokumentumot, a jelentést mégis leszavazta a szocialisták, zöldek és kommunisták többsége.
"Az európai baloldal mellett egyértelműen elment a XXI. századi vonat. A hátrányos megkülönböztetés tilalma ugyanis nem elválasztható a többi társadalmi folyamattól, így a demográfiai válság kezelésétől sem, amivel a baloldal láthatóan nem tud mit kezdeni. A baloldalnak nincs olyan válasza, ami egy fenntartható és szociálisan is stabil társadalmat eredményezne a jövőben, csak kicsinyesen ragaszkodik egyes érdekcsoportok jogaihoz, méghozzá az európai parlamenti többségét használva, akárcsak ezt a Tavares-jelentés során a viták alatt és annak elfogadásakor tette" – emelte ki Kósa Ádám, az EP egyetlen siket képviselője.
Egy, a szocialista frakcióhoz közel álló forrás a szavazást követően az MTI-nek úgy nyilatkozott, hogy a Szocialisták és Demokraták képviselői a bizottságban azért szavaztak a Kósa-jelentés ellen, mert úgy ítélték meg, hogy a néppárti politikus által készített szöveg túl szűken értelmezte a diszkrimináció fogalmát.