2013. szeptember. 07. 12:14 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 07. 12:32 Világ

"Mondjon valami jót Észak-Koreáról" - kérte Kim Dzsong Un Rodmant

Az amerikai kosárlabdasztrá hazatérőben nyilatkozott észak-koreai útjáról. Kim vacsorával is megvendégelte Dennis Rodmant.

Dennis Rodman amerikai veterán kosárlabdázó újabb észak-koreai útján ismét találkozott az ország vezetőjével, Kim Dzsong Unnal.

Rodman ötnapos látogatásáról hazaindulva, az AP-nek nyilatkozva elmondta: Kim azt mondta neki, hogy bármikor az országba látogathat. Rodman szerint az észak-koreai vezető "valóban változásokat akar". Arra kérte őt, hogy miután hazaér, mondjon "valami nagyon jót, pozitívat" Észak-Koreáról. 

A KCNA hivatalos észak-koreai hírügynökség jelentette, hogy Kim és Rodman együtt megnéztek egy kosárlabda-mérkőzést, és hogy a vendéglátó vacsorát adott a sportoló tiszteletére.

Rodman februárban látogatott először Észak-Koreába, hogy népszerűsítse a kosárlabdát, és hogy filmet forgasson. Mint akkor mondta, a kosárlabda-diplomácia segítségével javítani lehet a két ország közötti kapcsolatokon. "Félelmetes fickónak" nevezte Kimet.

A KCNA jelentésében nem említette, hogy Kenneth Bae amerikai keresztény misszionárius be van börtönözve az országban. Rodman mostani odautazását néhány nappal megelőzően az észak-koreai kormányzat visszavonta annak az amerikai különmegbízottnak a Phenjanba szóló meghívását, aki Bae ügyében látogatott volna a távol-keleti országba. "Nem fogok erről beszélni" - válaszolta Rodman a repülőgépbe való beszállása előtt újságírók arra vonatkozó kérdésére, hogy utazásának az-e a célja, hogy elérje Bae szabadon bocsátását.

A koreai származású amerikai állampolgár Bae-t májusban 15 évi kényszermunkára ítélte az észak-koreai legfelsőbb bíróság "a népköztársaság elleni bűncselekményért". Rodman korábban egy Twitter-üzenetében arra kérte Kimet, hogy tegyen meg neki egy szívességet és engedje szabadon Bae-t.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.