Felpörgött a teknősturizmus Floridában
A tengeri teknősök fészkelése most az egyik legizgalmasabb látványosság Floridában, ahol a páncélos hüllők a tengerparti homokba rakják le tojásaikat.
A tengeri teknősök három faja fészkel rendszeresen a floridai partokon: az álcserepesteknős (Caretta caretta), a kérgesteknős (Dermochelys coriacea) és a közönséges levesteknős (Chelonia mydas). Az álcserepesteknősök Egyesült Államokbeli fészkelőhelyeinek több mint 90 százaléka Floridában található.
Az állam hal- és vadállományának kezelésével foglalkozó Fish and Wildlife Commission szerint 2012-ben 26 floridai partszakaszon több mint 58 ezer álcserepesteknős-fészket számoltak össze, ez az elmúlt 24 évben a második legnagyobb szám.
Florida az egyetlen állam az Egyesült Államok kontinentális területén, ahol a kérgesteknősök rendszeresen fészkelnek, és egyben a nyugati félteke egyik legnépszerűbb közönséges levesteknős-fészkelőhelye. Két másik faj is fészkel még Florida partjain - habár csak kis számban - az atlanti fattyúteknős (Lepidochelys kempii) és a közönséges cserepesteknős (Eretmochelys imbricata).
A teknősök mindegyike a veszélyeztetett fajokról szóló törvény és a floridai tengervédelmi törvény védelmét élvezi. Ezek értelmében tilos megérinteni vagy megzavarni a fészkelő teknősöket, kicsinyeiket, fészkeiket.
A felnőtt nőstények minden két vagy három évben raknak tojásokat és egy szezonban több fészekaljat hoznak létre. Többnyire éjszaka jönnek ki a vízből, hogy saját szülőhelyükre visszatérve lerakják tojásaikat. Egy fészekben átlagosan száz tojás lapul, amelyeket a homokban temetnek el nagyjából - az adott fajtól függően - hatvan napra. A kisteknősök általában éjszaka bújnak elő a fészekből, és ezerből nagyjából egy éri meg a felnőtt kort.
A floridai fészkelőszezon márciustól októberig tart az atlanti-óceáni partvonalon és májustól októberig a Mexikói-öböllel határos szakaszon. Ebben az időszakban számos park, tengerpart és természetvédelmi csoport szervez programokat a természetszeretőknek, hogy közelebbről megismertessék velük a jelenséget és lehetőséget adjanak nekik, hogy saját szemükkel lássák, ahogy a kisteknősök kikelnek, és a víz felé veszik az irányt.