2013. február. 25. 17:30 MTI-OS Utolsó frissítés: 2013. február. 25. 17:31 Világ

Szíria-ügyben üzen a magyar külügy

Magyarország Külügyminisztériuma mélyen elítéli a szíriai rendszer lakosság ellen elkövetett sorozatos, brutális támadásait - írta hétfőn közleményben a minisztérium.

A február 22-én Aleppó városában több lakónegyedet ért rakétatámadásban ismét sok ártatlan civil halt meg és szenvedett sérülést. Meggyőződésünk, hogy a nemzetközi közösségnek hatékony lépéseket kell tennie a szíriai válság rendezéséért, mindenekelőtt az erőszak megállításért, amely az elmúlt csaknem két év alatt 70 000 ember halálát, rombolást és pusztítást okozott, több mint 830 000 szíriait kényszerítve menekültsorsra - írta a Külügyminisztérium.

Ez az újabb súlyos háborús bűncselekmény ismételten ráirányítja a figyelmet arra, hogy a diktatórikus Aszad-rendszer, amely példátlan módon hadseregét, nehézfegyverzetét, légierejét, és egy ideje már a rakétafegyvernemet is beveti saját állampolgárai ellen, régen elvesztette legitimitását, és felelnie kell tetteiért - ismertették a magyar álláspontot.

Magyarország, amely 2012 decemberében elismerte az ellenzéki Szíriai Forradalmi és Ellenzéki Erők Nemzeti Koalícióját a szíriai nép egyetlen törvényes képviselőjének, humanitárius segítséget nyújt a szükséget szenvedő szíriaiaknak, folyamatos kapcsolatban áll a Koalícióval, és nemzetközi partnereivel együtt támogatja a válság rendezésére irányuló erőfeszítéseket - írták.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.