2013. február. 20. 08:29 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 20. 08:29 Világ

Újabb óriási ékszerrablás, most Párizsban

Kirabolták kedden a világhírű De Beers gyémántkereskedelmi cég üzletét Párizsban, a két rabló 2-3 millió eurós zsákmánnyal távozott.

Az előkelő Le Printemps bevásárlóközpontban található ékszerüzletet támadta meg a két férfi. Fegyverrel az ékszerek átadására kényszerítették az alkalmazottat, majd  elmenekültek. A fegyvereket nem használták, senki sem sérült meg. A rablók nem viseltek maszkot, golyóálló mellényben voltak.

Egy nemrégiben közzétett jelentés szerint Franciaországban 2009 és 2011 között 61 százalékkal nőtt az ékszerüzletek ellen elkövetett rablási kísérletek száma. Ez azért is feltűnő, mert a más típusú üzletek, bankok és pénzszállító autók elleni támadások száma viszont ugyanebben az időszakban csökkent.

A párizsi rablás egy nappal azután történt, hogy Brüsszelben, a nemzetközi repülőtéren magukat rendőrnek kiadó férfiak 50 millió dollár értékű gyémántot raboltak el egy teherautóból.

Minden idők legnagyobb gyémántrablását tíz évvel ezelőtt a belgiumi Antwerpenben követték el, amelynek gyémántkereskedelmi központjából 100 millió eurós zsákmánnyal távoztak a rablók.

Párizsban a legnagyobb értékű rablás a Harry Winston ékszerüzletben volt öt évvel ezelőtt, ott 85 millió eurós kár keletkezett. Egy évvel később gyors egymásutánban kirabolták a Cartier egy üzletét Cannes-ban (15 millió euró), valamint Párizsban a Chopard kiállító helyiségét (6,6 millió) és a Chaumet boltját (1,9 millió).

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.