Világ hvg.hu 2013. február. 07. 09:50

Erdélyben az igazi veszély a narancssárga, piros zászlók háborúja

Németh Zsolt államtitkár szerdán a következő nyilatkozattal állt elő: “nem túlzunk, ha azt mondjuk, hogy egy szimbolikus agressziónak vagyunk a tanúi”. Nem is tudja, hogy mélységesen igaza van - írja blogjában Kovács Péter, az RMDSZ főtitkára.

"Németh Zsolt az agresszió kapcsán arról beszélt, hogy Kovászna és Hargita megye prefektusai megtiltották a székely zászló kitűzését a polgármesteri hivatalok épületére. Nem azt kívánom firtatni, hogy a magyar kormány mit tud tenni ebben az ügyben, azon kívül, hogy Németh Zsolt összevonta a szemöldökét, és megpödörte a bajuszát. Azt viszont meg kell említenem, hogy az igazi agresszió arról szól, hogy megkezdődött a 2014-es magyarországi választási kampány erdélyi szakasza" - írja Kovács Péter, az RMDSZ főtitkára blogjában.

"Az MSZP szervált elsőnek, a Fidesz pedig a székely zászló magyarországi polgármesteri hivatalokra való kitűzésével válaszolt. Mindkét párt elegánsan csinálja, hiszen egy józanul gondolkozó ember nem ítéli el a szocialisták meaculpázását, ugyanakkor a jobboldal kezdeményezése ideális lehetőség egy jó kis melldöngetésbe csomagolt imázsépítésre. Való igaz, hogy Székelyföldön “zászlóháború” folyik, de számunkra, erdélyi magyarok számára az igazi veszélyt a narancssárga, piros, meg ki tudja milyen színű, magyarországi gyártású zászlók háborúja jelenti. Ennek a háborúnak egyetlen vesztese lesz: az erdélyi magyar közösség. Hosszú évek óta történik próbálkozás a magyar pártok klónjainak Erdélybe ültetésére, mindmáig sikertelenül" - írja a főtitkár. A teljes bejegyzést itt olvashatja!

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.