2012. december. 03. 20:54 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 03. 20:47 Világ

Izrael nem enged a nemzetközi nyomásnak

Izrael visszautasítja az európai bírálatokat, amelyeket a megszállt palesztin területeken lévő zsidó telepek bővítéséről hozott kormányzati döntés váltott ki.

Az izraeli kormány nem enged a nyomásnak, és nem mond le a telepek bővítéséről, amelyet válasznak szánt arra, hogy az ENSZ Közgyűlése "nem tag megfigyelő állam" szintre emelte a világszervezetben Palesztina státusát - közölte az izraeli miniszterelnöki hivatal egyik névtelenül nyilatkozó tisztviselője hétfőn.

Nagy-Britannia, Franciaország, Svédország és Dánia berendelte az izraeli nagyköveteket, hogy tiltakozzon az 1967-ben elfoglalt Ciszjordániába és Kelet-Jeruzsálembe tervezett újabb 3000 lakás és a Jeruzsálemet Maale Adumimmal összekötő építkezés terve ellen.

"Izrael továbbra is ragaszkodik alapvető érdekeinek védelméhez, nem várható változás a döntésben"- közölte a miniszterelnöki hivatal tisztviselője. A palesztinok az ENSZ-ben tett lépésükkel egyoldalúan megsértették az Izraellel kötött egyezményeket, s "nem csoda, hogy ezt nem nézzük ölbe tett kézzel"- fogalmazott.

Izrael pénteken, egy nappal azután jelentette be a telepek bővítésének tervét, hogy az ENSZ Közgyűlése jóváhagyta a palesztin ENSZ-képviselet magasabb szintre emelését.

Kelet-Jeruzsálemben és Ciszjordániában mintegy félmillió izraeli telepes él, döntő többségük Kelet-Jeruzsálem zsidó lakónegyedeiben és a nagyobb települési tömbökben.

Hirdetés
hvg360 Keresztes Imre 2024. november. 29. 16:30

Kiejtheti a diplomáciai körforgásból Netanjahut a hágai elfogatóparancs, hiába ítélte el azt az USA és sok más ország

A Benjamin Netanjahu kormányfő elleni jogi fenyegetettség korlátok közé szorítja Izraelt. Még akkor is, ha az ICC által háborús bűnök miatt kiadott letartóztatási parancsot több állam – köztük Magyarország – elítélte. Közben odahaza korrupciós ügyének újabb felvonásával szembesül az izraeli miniszterelnök.