2012. október. 23. 08:35 MTI Utolsó frissítés: 2012. október. 23. 08:16 Világ

Lecsapott a mutyizó egyházakra Kína

Kína betiltott minden olyan vallási tevékenységet, amely üzleti alapon működik és nyereségorientált - erről azt követően hoztak döntést, hogy kiterjedt visszaélésekre, csalásokra derült fény - jelentette a kínai média kedden.

Egyes helyi kormányzatok, cégek és magánszemélyek profitérdekelt vállalkozásokat hoztak létre, vallási helyeket építettek, álszerzeteseket, papokat alkalmaztak üzleti céllal, továbbá illegális vallási tevékenységet folytattak, adományokat gyűjtöttek és a látogatókat adakozásra kényszerítették - áll a vallásügyeket irányító állami hivatal (SARA) és kilenc másik szervezet által közösen kiadott közleményben.

Mint kiderült, voltak olyan vállalatok is, amelyek népszerű templomok, kolostorok, emlékhelyek területén végeztek beruházásokat, s ezeket később vagyonuk részeként tüntették fel.
A hivatal "határozott tiltása" szerint mostantól nem engedélyezett a vallási tevékenységgel összefüggő nyereségérdekelt vállalkozások működtetése, egyházi tőkebefektetés, vagy közös beruházás vállalatokkal és magánszemélyekkel.

A hatóságok a szabályok megsértői, a kormányzati felelősök számára komoly büntetést helyeztek kilátásba, s egyúttal hangsúlyozták, hogy az elburjánzott gyakorlat "megzavarta a normális vallási életet, sértette a vallási körök érdekeit és a róluk alkotott képet, továbbá érzékenyen érintette a hívőket, valamint kárt okozott a látogatóknak". Az intézkedés országos ellenőrzésre szólítja fel az illetékes területi kormányzatokat.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.