Leálltak a Panasonic megtámadott kínai gyárai
Több japán tulajdonú kínai gyárban leállt a munka a tüntetések miatt. A japán-kínai területi vita miatt már több üzemet is megtámadtak a tüntetők.
Több japán tulajdonú kínai gyárban leállt a munka a Japán-ellenes tüntetések miatt hétfőn. Szünetel a munka a Panasonic és a Canon több kínai üzemében. A Panasonic három gyárában állt le a munka hétfőn legalább két napra, miután ezek közül kettőt megtámadtak és megrongáltak a hétvégén a két ország közti szigetvita miatt utcára vonuló tömegek - jelentette az NHK japán televíziós csatorna.
A Canon szintén három gyárát zárja be ideiglenesen. A két lézernyomtató-üzemben és egy fénymásológyárban a cég közlése szerint "elővigyázatosságból" szünetel a munka hétfőn és kedden. Japán médiajelentések szerint vasárnap legalább 85 kínai városban rendeztek Japán-ellenes tüntetéseket. A tüntetések sorozata már a múlt hét elején elkezdődött annak hatására, hogy Tokió állami tulajdonba vett három, Peking által is magának követelt kelet-kínai-tengeri szigetet.
A demonstrációk több helyen erőszakba torkolltak, és a Kyodo hírügynökség szerint egyes városokban Japán szidalmazása mellett a tömeg a Kínai Kommunista Párt, a korrupció és a növekvő társadalmi egyenlőtlenségek ellen is tiltakozott.