2012. szeptember. 10. 21:06 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 10. 21:10 Világ

A levegőből lőtték Aleppót, öten meghaltak

Az észak-szíriai nagyváros, Aleppó több negyedére mértek légicsapásokat hétfőn a kormányerők, aminek következtében legkevesebb öt polgári személy életét vesztette - közölte az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) nevű ellenzéki szervezet.

Hétfőn az erőszakcselekményekben országszerte legalább 27-en haltak meg a szervezet információi szerint. A légitámadások a közel-keleti ország gazdasági fővárosának, Aleppónak a felkelők által megszállt részei ellen irányultak.    

A londoni központú szervezet elnöke, Rámi Abder-Rahmán az AFP francia hírügynökségnek elmondta, hogy az offenzíva következtében számos épület összeomlott. Eközben összecsapások voltak a város déli részén, Amíríja negyedben, ahol egy katona meghalt, egy másik pedig megsebesült.    

A SANA hivatalos szíriai hírügynökség hétfőre virradóra arról számolt be, hogy Aleppóban két kórház és egy iskola romba dőlt egy hatalmas erejű robbanás következtében. A helyszíni jelentések szerint a detonációban 27 polgári személy halt meg, köztük orvosok és betegek.

A tájékoztatás szerint előző nap este a kormányerők elől hátráló "terroristabandák és zsoldosok" több mint egy tonna robbanóanyagot helyeztek el egy kisbuszban, és felrobbantották a járművet Aleppó egyik sűrűn lakott negyedében.    

Az OSDH hétfői közlése szerint Damaszkusz egyik tüzérséggel támadott negyedében, Tadamúnban 27 holttestet találtak. Vasárnap a Szíria-szerte zajló erőszakcselekmények összesen 160 halálos áldozatot (108 polgári személy, 22 felkelő és 30 katona)  követeltek - közölte a londoni szervezet.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.