2012. július. 25. 08:25 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 25. 08:20 Világ

Észak-Korea és Irán megállapodott egymással

Észak-Korea és Irán megállapodott abban, hogy "stratégiai tervek" megvalósításában erősíti együttműködését - közölte a két ország viszonyát jól ismerő, neve elhallgatásával nyilatkozó diplomáciai forrás a Kyodo japán hírügynökséggel.

A megállapodás áprilisban jött létre, amikor háromtagú iráni kormányküldöttség járt Phenjanban, és nyilvánvalóan kiterjed a nukleáris és ballisztikus rakéták kifejlesztésére.

Az egyezség azt jelzi, hogy az apja, Kim Dzsong Il decemberi halála után uralomra jutott észak-koreai vezető, Kim Dzson Un szorosabb kapcsolatokat akar Iránnal, miközben a két ország nemzetközi elszigeteltsége - nukleáris programjaik miatt - egyre nagyobb.

Nagyjából az állami delegációval egy időben tíz, az iráni ballisztikusrakéta-programban részt vevő mérnök is ellátogatott Észak-Koreába, és jelen volt az április közepi, kudarcba fulladt rakétaindításon.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.