Aranysakál kóborol Bajorországban
Igen ritka állatot, aranysakált láttak a bajor erdőségben.
A kutyafélék családjába tartozó, a farkassal rokon ragadozót egy hiúzok számára felállított fotócsapda kapta lencsevégre - mondta Stefanie Jaeger, a Bajor Nemzeti Park munkatársa a Passauer Neue Presse című lapnak.
A szakértő közlése szerint ez csupán a második aranysakál, amelyet a tartomány területén észleltek az utóbbi években. Nem tartotta valószínűnek, hogy az állat Bajorország területén marad, mert nem kedveli a havas, csapadékos területeket.
Bár az aranysakált már április végén felfedezték, vártak a hír nyilvánosságra hozatalával, amíg biztossá nem válik, hogy milyen állatról van szó. "A rövid farok, a hosszú lábak és a világos bunda azonban nem hagynak kétséget" - húzta alá Jaeger.
Az aranysakál első pillantásra farkasnak tűnhet, azonban jóval kisebb rokonánál: átlagosan 80-95 centiméter hosszúak és 7-10 kilogramm testtömegűek. Óriási területen, a Balkántól Indiáig elterjedt faj, de megtalálható Észak- és Kelet-Afrikában is.
Magyarországon egykor éppolyan gyakori ragadozó volt, mint a farkas. A népnyelv nádi farkasként vagy toportyánként is emlegette a jószágra veszélyes ragadozót. Bár a XX. században egy időre kipusztult, 15-20 éve újra megjelent.