2012. május. 03. 21:05 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 03. 20:58 Világ

Clinton: Kínának is védenie kell az emberi jogokat

Az amerikai külügyminiszter az emberi jogok védelmét kérte Kínától, és hangsúlyozta, hogy "ezeket a jogokat egyetlen ország sem tagadhatja meg" polgáraitól. Hillary Clinton erről Pekingben beszélt, ahová a kínai-amerikai stratégiai és gazdasági párbeszéd ügyében érkezett.

Nem említette ugyanakkor név szerint Clinton az egyik legismertebb kínai jogvédő aktivistát, a vak Csen Kuang-csenget, aki múlt héten szökött meg házi őrizetéből, az amerikai képviseleten keresett menedéket, majd onnan hat nap múlva, szerdán önként távozott, de végül azt kérte az amerikai illetékesektől, hogy segítsenek neki és családjának kijutnia az Egyesült Államokba.

"A párbeszéd részeként az Egyesült Államok kiemeli az emberi jogok és alapvető szabadságjogok fontosságát, mivel hisz benne, hogy minden kormánynak meg kell felelnie állampolgárai törekvéseinek a méltóság és a jog uralma tekintetében, és egyetlen nemzet sem tagadhatja meg ezeket a jogokat" tőlük - mondta Clinton.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.