Világ MTI 2012. április. 12. 17:19

Amnesztiát kaphatnak a felkelők Szíriában, ha leteszik a fegyvereiket

A szíriai belügyminisztérium csütörtökön bejelentette, hogy amnesztiában szándékozik részesíteni mindazokat, akiknek "nem tapad vér a kezéhez" - közölte az állami tv.

"A belügyminisztérium felszólítja azokat a fegyvereseket, akiknek nem tapad vér a kezéhez, hogy jelentkezzenek a legközelebbi rendőrőrsön, és adják le fegyvereiket" - hangoztatta a televízió, azt ígérve, hogy a jelentkezők szabadon távozhatnak, és nem indul ellenük eljárás.

A köztévé azt is hírül adta, hogy "terroristák" pokolgépet robbantottak fel reggel egy út szélén az ott elhaladó, katonákat munkába szállító autóbusz mellett az északi Aleppóban, s a detonáció megölt egy alezredest, legkevesebb 24 katonát és civilt pedig megsebesített.

A Szabad Szíriai Hadsereg, az ellenzék legfontosabb katonai ereje a tűzszünet 100 százalékos betartását ígérte. "Nem válaszolunk a provokációkra" - jelentette ki a szervezet szóvivője. Az autóbuszt ért állítólagos támadásról az a véleménye, hogy csak propagandáról van szó. "Ez a rezsim manővere, arra szolgál, hogy kivonja magát a kötelezettségei alól azt állítván, hogy az SZSZH sérti meg a tűzszünetet" - mondta.

Utcai harcok szíriában
AP / Rodrigo Abd

A szóvivő szerint sürgősen megfigyelőkre van szükség, akik a helyszínen ellenőrzik a fegyverszünetet. "A nemzetközi közösség kezében van a labda" - jelentette ki arra utalva, hogy a külföld feladata a megfigyelők telepítése.

 

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.