2012. március. 02. 20:26 MTI Utolsó frissítés: 2012. március. 02. 20:26 Világ

Hazatértek a szíriai pokolból kimenekített újságírók

Hazatért Franciaországba a szíriai Homszból kimenekített két francia újságíró.

Franciaországba érkezett pénteken a szíriai ellenzéki fellegvárból, Homszból drámai körülmények között kimenekített két francia újságíró. 

A súlyosan sérült Edith Bouvier-t és fotóriporter kísérőjét, William Danielst szállító repülőgép pénteken este landolt egy Párizs melletti katonai repülőtéren, ahol Nicolas Sarkozy francia elnök fogadta őket. 

A 31 éves Bouvier, a Le Figaro tudósítója február 22-én sérült meg a lábán Homsz ágyúzásakor. Daniels vele maradt, miután a néhány nappal ezelőtti első kimenekítési kísérlet kudarccal végződött. 

A lázadók által sajtóközpontként használt épület elleni támadásban Marie Colvin, a brit The Sunday Times újságírója és Rémi Ochlik francia fotóriporter életét vesztette. Bouvier-n kívül a brit Paul Conroy fotós is megsebesült. Ő a spanyol Javier Espinosával, az El Mundo közel-keleti tudósítójával néhány nappal később Libanonba tudott menekülni. 

A francia igazságszolgáltatás vizsgálatot indított a homszi sajtóközpont elleni támadás ügyében. Ennek egyik fő célja Ochlikra vonatkozó információk beszerzése, hogy holttestét Franciaországba lehessen szállítani.

Hirdetés
hvg360 Balla István 2025. március. 13. 12:00

50 éven át alulteljesítő generáció és egy elpuskázott lehetőség – tanult-e valamit az iskola az öt éve elrendelt bezárásból?

Több évfolyam tudásában máig mérhető, jelentős hiányt okozott a koronavírus-járvány időszaka, sőt valószínűleg ők egész életükben hordozzák majd ezt a hátrányt, az oktatásirányítás pedig nem tesz semmit a felzárkóztatásért. Az iskolákat felkészületlenül érte a bezárás, és nem sok mindent tanult a közoktatás a karantén alatt.