2012. március. 02. 07:36 MTI Utolsó frissítés: 2012. március. 02. 05:48 Világ

Hazai gyártmányú autókra cseréltetheti le Kína tisztségviselői Mercedeseit

Kína saját gyártmányú állami kocsikba akarja átültetni tisztségviselőit az Audikból és a Mercedesekből.

Az ázsiai ország kormánya évente elképesztően nagy, csaknem 30 ezer milliárd forintnyi összegért vesz autókat, a legkisebb falvak elöljáróit kivéve szinte minden tisztségviselő kap kocsit. Összesen 5 millió állami autón furikáznak a vezetők, és eddig a két német márka dívott körükben. Peking azonban úgy tűnik, eltökélt, hogy leállítsa a gyakorlatot, és a beszerzésre engedélyezett márkák legfrissebb listáján nincs külföldi gyártmány, mind a 412 típus kínai. A kocsik többsége ráadásul viszonylag kisméretű, ára pedig 6 millió forint körül van, feleannyi, mint egy Audi A6-osé.

A német gyár pekingi képviselete a The Daily Telegraph című brit lapnak azt mondta, hogy még nem hallott a változásról. Az Audi termékeinek egyötödét Kínában értékesíti, így tehát nem közömbös számára a hír. A Volkswagen cég - az Audi tulajdonosa - ugyanakkor jobban értesült, és sajnálattal közölte a brit lappal, hogy hallotta a hírt, ám a kínai állami beszerzés elmaradásának várható hatását nem tartja tragikusnak, mert vevőinek zöme a magánszférából kerül ki.

Megfigyelők szerint a kínai központi kormánynak nem lesz könnyű dolga betartatni parancsát, mivel azok is Audikkal furikáznak, akik felelősek az autópiac szabályozásáért, az a tisztségviselő pedig, aki rangosabb, hiúságból biztosan ragaszkodni fog továbbra is az Audihoz, hogy kellően tiszteljék és ne tűnjön bukott embernek.

 

 

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.