Az Európai Bíróság keddi ítéletében pontosította, hogy milyen esetben tagadhatja meg az állam a környezetről szóló tájékoztatást.
A vizsgált esetben egy német minisztériumnak jogában állt, hogy ne adja át a kért információkat a Flachglas Torgau GmbH-nak. A cég arra volt kíváncsi, hogy 2005 és 2007 között milyen feltételek alapján adott ki a német környezetvédelmi hivatal engedélyeket üvegházhatást okozó gázok kibocsátására vonatkozóan. Ehhez a vállalat többek közt a minisztériumnak a témában született belső levelezéséhez akart hozzáférni. Egy 2004-es EU irányelvre hivatkozott, amely lehetővé teszi vállalatoknak és magánszemélyeknek a betekintést a környezettel összefüggő, a hatóságok rendelkezésére álló információkba.
Az EB keddi ítélete pontosította, hogy az irányelvet korlátozni lehet, ha az illetékes állami szerv, minisztérium részt vesz a jogalkotás folyamatában is, és amennyiben a kért információk nyilvánosságra kerülésével negatívan befolyásolnák a jogalkotók tanácskozásainak bizalmas jellegét. További feltétel: az érintett tagállam jogrendjében pontosan meg kell határozni, hogy mi is az a bizalmas jelleg. Mivel a német jogszabályok erre is kitérnek, az európai bírák a német állam javára döntöttek.