2011. szeptember. 09. 09:01 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 09. 09:03 Világ

Japán befagyasztotta a szíriai vezetők vagyonát

Japán úgy kíván hozzájárulni "a szíriai helyzet megoldását célzó nemzetközi erőfeszítésekhez", hogy befagyasztotta a szíriai elnök vagyonát.

Befagyasztotta a japán kormány pénteken Bassár el-Aszad szíriai elnöknek és környezetének a szigetországban lévő vagyonát, hogy más országokkal egyeztetve ily módon ítélje el a katonai erő alkalmazását a szíriai demokráciakövetelő tüntetőkkel szemben. Gemba Koicsiro japán külügyminiszter elmondta, hogy a döntés tizenöt szíriai állampolgárra vonatkozik - köztük az elnökre és belügyminiszterére, Ibrahím as-Saarra -, valamint hat szíriai kormányszervre. A japán külügyminiszter a döntést azzal indokolta, hogy a szigetországnak hozzá kell járulnia a szíriai helyzet megoldását célzó nemzetközi erőfeszítésekhez.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.