2011. július. 28. 19:31 MTI Utolsó frissítés: 2011. július. 28. 19:34 Világ

Az indiai miniszterelnökre nem terjed ki a korrupcióellenes törvény

Az indiai ellenzék és számos aktivista nemtetszését váltotta ki a csütörtökön a kabinet által elfogadott korrupcióellenes törvénytervezet, amelynek értelmében ombudsman vizsgálódna a minisztereket és a képviselőket érintő megvesztegetési ügyekben, hatásköre azonban nem terjedne ki a miniszterelnökre, a bírákra és a hivatalnokokra sem.

A kormányt a vesztegetés elleni küzdelemben éhségsztrájkjával cselekvésre bíró Anna Hazare, egy közismert aktivista a kabinet tervére reagálva kijelentette: augusztus 16-án újabb böjtbe kezd. "Ők nem Anna Hazarét csapják be, hanem az egész nemzetet" - hangsúlyozta. "Az embereknek úgy kell ehhez hozzáállniuk, mint egy újabb függetlenségi harchoz: az utcára kell vonulni és küzdeni kell a korrupció ellen" - tette hozzá. 

A rendkívül népszerű aktivista áprilisban - a korrupció elleni tiltakozás jegyében - négy napig nem vett magához folyadékot és élelmet, széles tömegeket állítva maga mellé. A dél-ázsiai ország működését szinte megbénítja a Manmohan Szingh vezette kabinet körüli megvesztegetési botránysorozat. A már leköszönt távközlési miniszter indiai sajtóértesülések szerint közel 40 milliárd dolláros kárt okozott az államnak egy licenceladási ügylettel.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.