2011. július. 12. 13:45 MTI Utolsó frissítés: 2011. július. 12. 13:43 Világ

Kommerszant: botrányba fulladhat a szentpétervári MüPa építése

Oroszországban városépítészeti botránnyá fajulhat a Szentpétervárra tervezett Művészetek Palotája, mert a kivitelezéshez le kell bontani egy ipari műemlék, az első oroszországi villamos depó egy részét, de bizonyos engedélyek még hiányoznak – írja a Kommerszant című orosz lap, amely "A Művészetek Palotája a depóba megy" címmel közöl cikket a témában. A palotát Demján Sándor cége, a TriGránit építené.

A "Péterváron újabb városépítészeti botrány van kialakulóban" alcímű írás szerint a városi hatóságok hétfőn írtak alá megállapodást Demján Sándorral, a TriGránit elnökével a Vasziljevszkij-szigeten 10 milliárd rubeles beruházással építendő Művészetek Palotájáról.

Az aláíráson nem vett részt a hivatalából két hónap múlva távozó Valentyina Matvijenko kormányzó, bár a projekt kezdeményezője ő volt. Matvijenkónak egy 2007-es budapesti látogatáson tetszett meg a budapesti Művészetek Palotája, és előzetes megállapodást írt alá egy hasonló komplexum szentpétervári felépítéséről.

A projekt megvalósításához le kell bontani az első oroszországi villamos depó egy részét, és ez a Kommerszant szerint újabb nagy városépítészeti botránnyá fajulhat.

A depó három épületből áll. A magyar beruházó által készíttetett szakértői vélemény alapján az épületeknek a majdani Művészetek Palotájának telkén kívül eső felei megkapták a regionális műemlék státusát, másik felüket felszabadították a műemléki védelem alól, így lebonthatóvá váltak.

Hétfőn azonban kiderült, még nincsenek jóváhagyva a telek határai. Az orosz műemlékvédelem szakemberei és a városvédők azt ígérik: bíróság elé viszik a projekt ügyét, ha az önkormányzat a telek határának kijelölése után tényleg engedélyezi az épületek részleges lebontását.

Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2025. január. 08. 11:41

Lázár bejelentette: 20 perc késés után visszajár a vasúti jegyár fele, buszt küldenek nyáron a vonat helyett, ha nincs klíma

Tíz vállalással indította el Lázár János az évet: a miniszter bejelentette, hogy júniustól 20 percnél nagyobb késés után visszajár a jegyár fele, buszos rásegítéssel készülnek a nyári főszezonra, és mellékesen azt is elmondta, hogy decemberben a GYSEV-ben még nagyobb tulajdonrészt szerzett a magyar állam, úgyhogy több dunántúli megye teljes hálózatát átadják.