Egy nappal a polgári esküvő után II. Albert monacói herceg és Charlene Wittstock egykori dél-afrikai úszóbajnok szombaton katolikus szertartás keretében is örök hűséget fogadott egymásnak.
A hercegi pár mintegy 800 illusztris vendég előtt mondta ki a boldogító igent a Grimaldi-palota díszudvarában tartott katolikus szertartáson. Az illusztris vendégek között számos európai uralkodó, államfő, topmodell, sportoló volt.
A VIP-vendégek soraiban foglalt helyet Karl Lagerfeld, Giorgio Armani divattervezők, Roger Moore brit színész, Naomi Campbell brit topmodell és Bernadette Chirac volt francia first lady. A protokollnak megfelelően utolsóként érkezett Nicolas Sarkozy francia elnök, akivel Albert herceg igen jó kapcsolatokat ápol.
Részt vett az esküvőn Schmitt Pál köztársasági elnök és felesége, Schmittné Makray Katalin is. Köztársasági Elnöki Hivatal korábban közölte, hogy Schmitt Pál a több évtizedes barátság alapján fogadta el a meghívást, mely barátság "a sport világából táplálkozik, hiszen mindkét állam vezetője aktív szereplője a nemzetközi sportéletnek, valamint a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak."
A menyasszony apja oldalán érkezett a szertartásra Armani egyszerű szabású, testhez simuló, törtfehér, hímzett, selyem uszályos ruhakölteményében, hét monacói népviseletbe öltözött nyoszolyólány kíséretében. A herceg az egyetlen monacói fegyveres testület, a csendőrség fehér nyári egyenruhájában mosolyogva várta a menyasszonyt az oltár előtt, és néhány szót súgott neki a szertartás kezdetén, amikor a monacói operaház kórusának előadásában felcsendült Mozart Gloria című kompozíciója.
A szertartást Bernard Barsi monacói érsek celebrálta. A gyűrűváltás után Pumeza Matshikiza dél-afrikai szopránénekesnő hagyományos dél-afrikai dalokat adott elő, amit Charlene széles mosollyal fogadott. Renée Fleming világhírű amerikai szopránénekesnő Mozart egyik művét énekelte, majd a hercegnő felemelte fátylát, és a házaspár rövid csókot váltott. Az egyházi szertartást végén Andrea Bocelli olasz tenor előadásában hangzott fel az Ave Maria.
Az új házaspár és a tanúk a palota kápolnájában aláírták a matrikulát, majd a 200 méter hosszú vörös szőnyegen végigvonulva az erre az alkalomra gyártott hibrid meghajtású nyitott gépkocsiba szálltak, hogy elhajtsanak a Monaco védőszentjének szentelt Sainte-Dévote-kápolnába, ahol monacói hagyomány szerint a hercegnő elhelyezte csokrát. Ugyanezt tette annak idején Albert édesanyja, Grace Kelly amerikai színésznő is, miután 55 évvel ezelőtt a monacói székesegyházban hűséget esküdött III. Rainier hercegnek.
Az 53 éves Albert és a 33 éves Charlene Wittstock pénteken kötött polgári házasságot a monacói hercegi palota tróntermében, és ezzel Charlene Monaco hercegnője lett. A pénteki "igen" után megnyugodtak a kedélyek Monacóban. Az esküvő előtt néhány nappal az egész világsajtót bejárta az a híresztelés, hogy Charlene fel akarta bontani a jegyességet és vissza akart utazni a Dél-Afrikába, mert tudomást szerzett a herceg újabb házasságon kívüli gyermekéről, egy feltételezett harmadikról. A herceg sokáig halogatta a nősülést, sok monacói már attól tartott, hogy sohasem kötik be a fejét.
Az esküvői szertartást díszvacsora követi, amelynek menüjét a francia származású monacói sztárszakács, Alain Ducasse állította össze, majd nagyszabású tűzijáték, illetve a táncteremmé átalakított operaházban az ifjú pár és 200 meghívott részvételével hajnalig tartó bál zárja az ünnepséget.