Világ MTI 2011. április. 21. 12:14

Nem Basescu nyomására alakult az erdélyi Magyar Polgári Párt

Az MPP soha nem kapott támogatást az államfőtől, sem megalakulása előtt, sem utána, és természetes folyamat volt, hogy miután teljesítette a feltételeket, bejegyezték a pártot - jelentette ki Bálint József, az MPP sepsiszentgyörgyi elnöke.

Az erdélyi Magyar Polgári Párt (MPP) cáfolja, hogy ezt az alakulatot Traian Basescu román államfő nyomására, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ)  alternatívájaként hozták volna létre.

A romániai magyar sajtó csütörtökön Bálint Józsefet, az MPP sepsiszentgyörgyi elnökét idézi, aki a WikiLeaks egy amerikai diplomáciai táviratra hivatkozó jelentésére reagált. Az állítólagos jelentés szerint Eckstein-Kovács Péter jelenlegi államelnöki tanácsos, akkori RMDSZ-szenátor 2008 áprilisában, a helyhatósági választások idején azt mondta amerikai diplomatáknak: az MPP-t Traian Basescu államfő nyomására, az RMDSZ alternatívájaként hozták létre.

Bálint József lejáratási kísérletnek tartja az oknyomozó portálon megjelent információkat. "Megkezdődött a jövő évi választásokra a felkészülés, ezzel együtt az ellenfelek minden lehetséges módon történő lejáratása" – mondta. Szerinte már 1990-ben meg kellett volna valósulnia az erdélyi magyar politikai pluralizmusnak, hiszen így az egység mítoszának leple alatt valójában egypártrendszer alakult ki (az RMDSZ-re utal), amely - mint fogalmazott - nem a közösség, hanem a csoportérdekeket szolgálja. 

Az MPP soha nem kapott támogatást az államfőtől, sem megalakulása előtt, sem utána, és természetes folyamat volt, hogy miután teljesítette a feltételeket, bejegyezték a pártot - jelentette ki Bálint József.

MTI
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.