2010. november. 30. 17:20 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 30. 17:15 Világ

Magyarország határozott: 2 fokkal lehet melegebb

A mexikói klímacsúcson a Magyarországot képviselő delegáció a megbeszélések legfontosabb céljaként "a globális felmelegedés 2 Celsius fokban történő limitálását tartja".

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) MTI-hez eljuttatott közlemény szerint az ENSZ klímakonferenciáján az NFM Klíma- és Energiaügyért felelős Államtitkárságának delegációja képviseli Magyarországot. A magyar delegáció támogatja azokat a javaslatokat és felvetéseket, amelyek egy hosszú távon fenntarthatóságot biztosító megállapodáshoz vezetnek.

A közlemény szerint a tanácskozáson "remélhetőleg születik egy olyan kiegyensúlyozott döntéscsomag, amely jó alapot szolgáltat a tárgyalások 2011-es, magyar és lengyel EU-elnökség alatti folytatásához, és hozzájárul a károsanyag-kibocsátás csökkentéséhez, a globális felmelegedés mértékének visszafogásához."

A NFM szakértőinek megítélése szerint "a legnagyobb kihívást az jelentheti a klímacsúcson résztvevő országok delegációi számára, hogy egy olyan megoldás körvonalait vázolják fel, amely mind a fejlett, mind a fejlődő országok számára elfogadható, fenntartható és tagállami szinten is megvalósítható intézkedések útján megoldást jelent a globális problémák visszaszorítására." A közlemény szerint "Magyarországnak is elemi érdeke a globális klímaváltozási trendekbe történő sikeres beavatkozás, a hazai cselekvés ezen felül a nemzetközi emisszió-kereskedelem révén többletforrásokat is hozhat, amelyek klímapolitikai célokra, többek között az épület-energiahatékonyság javítására fordíthatók."

A 16. ENSZ Klímaváltozási Konferencia (COP16) november 29-én kezdődött a mexikói Cancúnban, és december 10-ig tart. A tanácskozás legfőbb célja, hogy a 2012-ben lejáró Kiotói Jegyzőkönyvet egy új nemzetközi megállapodással váltsa fel.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.